„V Městském divadle Brno působím už pátou sezónu a stále si to užívám. V sobotu měl Očistec premiéru, reprízy následují tento týden. Ohlasy jsou zatím dobré, lidi se na premiéře komedie bavili. Časem si ale hra ještě sedne, ostatně jako všechny čerstvé autorské kusy," věří muzikálový herec, jenž vyrůstal v Charvátské Nové Vsi.

Očistec napsal a režíroval ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša, hudbu složil Zdeněk Merta. Hra je druhou částí trilogie, s níž divadlo začalo před čtyřmi lety. Komedie se pohybuje na pomezí kabaretu a pohádky.

„Zápletka je jednoduchá. Tři rockeři se dostanou do nesnází a na svém útěku se dostanou až do sídla náboženské sekty. Ta se je snaží převychovat k obrazu svému a naučit je žít v odříkání, ale vše skončí přesně naopak. Fanatici rockerské energii podlehnou," usmívá se Mach, který se v Očistci soustředí na hereckou stránku, zpěv, tanec a své hudební nástroje.

„Kvůli roli jednoho ze tří rockerů jsem musel oprášit baskytarové akordy. Zavzpomínal jsem si tak i na naši kapelu, kterou jsme měli ještě na břeclavském gymnáziu. Ani nevím, jestli se nějak jmenovala. V Očistci si ale zahraju taky na akustickou kytaru," dodává bývalý člen folklorního souboru Břeclavan.

Devětadvacetiletého Macha mohou diváci vidět v Brně také v muzikálech Chicago, Bídníci, Pokrevní bratři, Jekyll a Hyde nebo v činohrách Cid, Oidipus král a Tři v tom. Kromě stálého angažmá na brněnské scéně hostuje i v pražském Divadle Karlín, kde účinkuje v obnoveném muzikálu Jesus Christ Superstar jako apoštol Petr.

„Práce mám teď tolik, že musím nabídky na hostování i odmítat. Čekají nás totiž další premiéry a výjezdy s repertoárem. Prakticky se nezastavím. To je ale dobře," uzavírá šťastný otec dvou dětí.