„Radoka jsem dostala už v roce 1995 za Maryšu, kterou jsme v Huse dělali s Vladimírem Morávkem. Brala jsem to ale jinak, Maryšu přede mnou hrála a po mně bude hrát řada hereček. Ztvárnit muže, navíc takového, je ale pro každou herečku výzva. Ohlas, který Tichý Tarzan vyvolal, jsme nečekali a máme z toho velkou radost. Hra totiž vznikla jako komorní experiment na malé scéně Husy," přiznává herečka, která se narodila ve Valticích.

Sympatická žena do Brna dojíždí z Mikulova, kde se stará o dům po rodičích, nadšených ochotnících. S divadlem začala Hloužková na Lidové škole umění spolu se svým dvojčetem Hanou, která sklízí úspěchy v opavském divadle. „Do lidušky na náměstí jsme chodily od první do deváté třídy. Odpoledne jsme tam trávívaly v pěveckém, tanečním a hereckém kroužku. To byl začátek. Se sestrou jsme pak pokračovaly na Hudebně – dramatickou konzervatoř do Brna. U přijímaček nevěděli, která z nás dvou se jim víc líbí. Tak vzali obě," směje se dvaapadesátiletá divadelnice.

Jednu sezonu strávily sestry v brněnské Huse na provázku, kde pracovaly s významnou osobností českého divadla, režisérem Petrem Divadelní herečka Ivana Hloužková z Mikulova je přes třicet let v angažmá brněnské Husy na provázku.Scherhauferem. Hana poté zakotvila v Opavě, Ivana od roku 1981 už scénu nezměnila. Za tu dobu se na avantgardní scéně sešla i se slavnými kolegy jakými jsou Miroslav Donutil, Jiří Pecha či Bolek Polívka. Kromě kolegů, kterých si považuje, ji ale baví i pestrá dramaturgie a proměnlivost scény.

Za svůj opravdový domov má však stále Mikulov a jeho okolí. „Pálavu zbožňuju, včetně vína, folkloru a lidí. Do Mikulova často zvu své kolegy. Už jsou do něj bezmezně zamilovaní. Kdybych se z něj měla odstěhovat, byla bych hodně nešťastná. Mám radost i z toho, jak se mu začalo dařit v turistickém ruchu," dodává a upomíná na další mikulovský talent.

„Z Mikulova pochází i Bára Seidlová. Prý opustila svět filmu a naplno se věnuje vlastnímu divadélku v Brně u Bolka Polívky," prozrazuje. A dodává, že na diváky ve svém srdcovém městě myslí také. „Do Mikulova bych ráda přivezla jednu z komorních inscenací Husy. Třeba Tichého Tarzana," vzkazuje.

Hloužková v sobotu do Prahy na předávání cen Thálie vyrazí se synem a inscenačním týmem. „Plánuju si to užít. Koupila jsem si nové šaty a těším se," uzavírá herečka.