„Dana Bártu znám osobně už dvanáct let. Jednou jsem nesehnala hlídání pro mého syna a vzala ho na koncert s sebou. S Danem jsme pak neutěšenou situaci břeclavského stacionáře dlouho probírali a jelikož na podobných beneficích často hrává, vymysleli jsem páteční Dost dobrý kROCK," vypráví Lenka Idesová.

Celá organizace akce se odvíjí od dobrovolnické činnosti a stojí na sponzorských darech firem a soukromých dárců, kteří se rozhodli podpořit dobrou věc. Cíl je totiž jasný. Získat co nejvíce peněz pro dětský stacionář Utilis v Břeclavi.

„Můj syn William jej pravidelně navštěvuje a je moc spokojený. Paní ředitelka Pěčková jej vede skvěle a všechny tety se moc snaží. Sídlí ale v šíleně stísněných prostorech, jež se například s mikulovským Biliculum nedají srovnat. Větší prostory se zatím nedaří najít a město taky jen krčí rameny," je odhodlaná měnit věci k lepšímu.

I proto v lednu založila občanské sdružení Vilík, které se bude tímto směrem snažit. Za sebou už má úspěšnou vánoční benefici s břeclavským tanečním studiem Actiwity DC.

„Máme řadu dalších nápadů. Pátečním koncertem jsme si nastavili laťku vysoko, ale jak by řekl klasik, není malých cílů. Přispět na dobrou věc mohou lidé i na našich internetových stránkách, kde najdou dobročinnou aukci předmětů zapojených zpěváků. Myslela jsem, že dají jen nějaké drobnosti, ale kluci jsou skvělí. Vzali aukci vážně a velmi příjemně překvapili," dodává.

Celý výtěžek ze vstupného na páteční dobročinný festival poputuje na podporu stacionáře. „Byla to podmínka Dana. Na beneficích totiž někdy dochází k tomu, že většina z výtěžku padne na organizaci akce. Tady půjde ale vše na dobrou věc," má jasno osmatřicetiletá žena.

Ta plánuje díky Vilíkovi a dalším akcím vybudit ve městě a okolí aktivitu, díky níž by stacionář našetřil na nové důstojné zázemí. To by pomáhalo dětem jako je sedmiletý William, jenž je odkázaný na neustálou péči.

„Má slabou imunitu a je na úrovni tříměsíčního dítěte, takže se ze zápalu plic vzpamatováváme už tři měsíce. Pátek ale snad nějak zvládneme," usmívá se Idesová a vzkazuje, že lístky jsou v předprodeji k dostání až do zítra na několika místech v Břeclavi.