Vyprodáno, zní od pokladny boleradického divadla. Ochotnický soubor Divadelního spolku bratří Mrštíků za to vděčí mimo jiné novince s názvem Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy. Hra měla v pátek premiéru. Diváci ji uvidí také v sobotu a v neděli. „Pohádkovou komedii pro dospělé hrajeme od pátku do neděle. Budou tam andělé, smrtka, čerti a celé peklo s Luciferem," vyjmenoval bytosti herec Zbyněk Háder, který představuje faráře Pelíška.

Veselý a vtipný příběh nabízí různé pikantnosti a kuriózní postavy. Děj se odehrává ve vesničce Paďousy. O tu bojuje čert s andělem a nechybí ani poklad. Jako v každé pohádce. „Tato řechtanda vznikala už na konci minulé sezony. Chtěli jsme si odpočinout od těch velkých kusů jako Revizor a podobně. Po těch teď zase jednou přichází pořádná zábava," řekl s nadšením herec.

Demokratické peklo

Režisérka nového představení Alena Chalupová v pátek před zahájením úvodní scény zápolila s trémou. „Je to boj dobra se zlem. Máme tam zatím legrace až moc. Čerti v parukách vypadají jak indiáni. Peklo bojuje za demokratické peklo a dokonce chtějí podplatit smrtku. Ta se zamiluje do čerta a čert naopak zase do ní," popsala zamotaný děj režisérka.

Největší problém, se kterým se více než dvacet divadelníku potýkalo, byla hudba. Při představení zpívají. „Sice spíš sborově, ale asi třiadvacet písní včetně ruchů. Kouzlí se tam, a tak se ještě v týdnu dotáčely hromy a blesky. Ale našli si tam příležitost mladí i starší herci," podotkla Chalupová.

Důležitou roli v představení hraje již zmiňovaný farář Benedikt Pelíšek. „Má rád dobré jídlo, pití a svádí ho tam žena. Všechno se nějak pomíchá, ale zvítězí dobro a zdraví rozum," dodala režisérka.

Páteční premiéru nového boleradického kousku si nenechal ujít například věrný divák a zároveň ředitel základní školy ve Velkých Němčicích Miroslav Strouhal. Ten se na tamní premiéry a divadla těší vždycky. „Mám rád boleradické herce a hrozně rád mám ty představení, které dělá paní režisérka Chaloupková," prozradil ředitel školy.

Půjdu i podruhé

Miroslav Strouhal jezdí do Boleradic rád i díky budově divadla, která dříve sloužila jako kino. „Je to pěkné zázemí a je tam příjemně. I samotné představení je hezké a je na co se dívat. Už teď vím, že s dětmi ze školy tam půjdu podruhé v listopadu," prozradil muž.

Na premiéru chtěl jít i bývalý hustopečský starosta Jiří Teplý, ale jsou beznadějně vyprodaná. „Určitě na něj půjdu jindy. Mám s nimi ty nejlepší zkušenosti. Hrají s nadšením a je tam i plno Hustopečáků. Takže se tam cítím skoro jako doma," nechal se slyšet Teplý.