Po loňské premiéře odstartuje tuto sobotu na nádvoří hustopečského domu U Synků druhý ročník divadelního festivalu Pod širým nebem. „Samozřejmě vítám, že se i letos divadelní festival uskuteční," vyjádřil se jeden ze zakladatelů přehlídky divadelník Zbyněk Háder.

Podle něj si z programu vybere opravdu každý. Oproti loňským čtyřem souborům totiž do Hustopečí v červenci a srpnu zavítá devět ansáblů. Návštěvníkům se představí celkem šest profesionálních a jeden amatérský divadelní spolek.

Pořadatelé festivalu přitom nezapomněli ani na dětské diváky. Divadlo Koráb z Brna uvede pohádku Princezna na hrášku a herci z brněnského Hravého divadla zahrají představení Když jde kůzle otevřít.

„Vybrat soubory pro náš festival nebylo vůbec jednoduché, hledali jsme takové, kterým by vyhovovaly technické podmínky na místě akce, kde jsme značně omezení prostorem nádvoří domu U Synků," popsala produkční festivalu Martina Ondrová.

Jak dodala, při výběru jednotlivých představení dali i na doporučení a recenze divadel.

Už v sobotu čtrnáctého července zahájí festival Pod širým nebem Umělecký soubor La Provence Praha. Od půl osmé večer se na pódiu objeví například Vlastimil Harapes, Jaromír Nosek, Klára Jandová či Uršula Kluková, kteří pobaví hrou Někdo to rád v kině.

O týden později se mohou lidé těšit na show jednoho muže nazvanou Caveman. Poslední červencovou středu čeká na návštěvníky festivalu představení Úžasná svatba. Červencový program pak zakončí komedie Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným v hlavních rolích.

Také pro letošek zůstane zachovaný osvědčený model, kdy po představení bude následovat vystoupení cimbálové muziky a ochutnávka vín vybraných vinařů.

Novinkou festivalu je závěrečný koncert Petra Bendeho s cimbálovou muzikou Grajcar, který přehlídku Pod širým nebem devětadvacátého srpna uzavře. „Nápad ozvláštnit divadelní festival doprovodným programem je určitě výborný. Venkovní divadlo má už tak výjimečnou atmosféru a navíc nabídka festivalu je zajímavá," pochvalovala si například Barbora Tomečková z Břeclavi, která věřila, že si z programu určitě některou z her vybere.

Podrobný program ve formátu pdf si můžete prohlédnout kliknutím zde

PROGRAM