V konkurenci čtyřiadvaceti studií z České republiky a Slovenska získala dvě ocenění a ve své premiérové účasti se zařadila mezi nejúspěšnější účastníky soutěže. Pracovníci studia si odvezli i cenné rady.

„Jeli jsme na festival hlavně sbírat zkušenosti. Ale chtěli jsme zároveň i představit svou tvorbu. A tak jsme se přihlásili také do soutěže. Vybrali jsme prostě z archívu několik našich snímků a bez nějaké úpravy jsme je poslali na festival. A mile nás překvapilo, že jsme se mezi více než osmdesáti snímky neztratili. Naopak,“ prozradil šéfredaktor Hustopečské televize Zbyněk Háder, který měl z úspěchu velkou radost.

Televizní festival se Kopřivnici konal letos už počtrnácté a v porotě se potkali odborníci na slovo vzatí. Lenka Poláková z České televize Ostrava, Katarína Začková ze Slovenské televízie v Bratislavě, Martin Lokšík z Karlovy univerzity v Praze a dvojice známých reportérů Stanislav Motl a Jan Tuna.

Hustopečským se nejvíce dařilo v kategorii Reklama, ve které uspěla jejich upoutávka na letošní skokanský mítink Hustopečské skákání. Porota jí udělila stříbrnou Kafku, když ocenila zejména dynamický střih této reklamy.

V nejnabitější kategorii Dokument zase porotci ocenili pořad S Augustýnem po rozhlednách, kterému udělili Kafku v podobě čestného uznání. Porotce tento snímek okouzlil svou poetikou a prací kameramana.

„Nebyli to jen tyto dvě ceny, kdy nás porota potěšila svým hodnocením. Dočkali jsme se také velmi dobrého hodnocení našeho zpravodajství. Navíc jsme získali soustu nápadů a při diskusi s porotou i nějaké náměty pro naši další práci. Jsem rád, že jsme mohli ukázat, že i v takovém menším studiu, jaké máme v Hustopečích, se dají dělat kvalitní televizní pořady,“ prozradil Háder.