Ve dvouhodinovém programu čtrnáctého ročníku hustopečské nesoutěžní taneční přehlídky Krok – Sun – Krok se představili tanečníci ve věku od čtyř do třiceti let. Nejstaršími účastníky byli vysokoškolští tanečníci z klubu Dynamic Brno.

Oproti předchozím rokům se však letošní přehlídka nesla ve znamení slabší účasti. Místo tanečních maratonů, na které byli organizátoři zvyklí z dřívějších let, kdy se představilo i čtyřiadvacet choreografií, se tentokrát divákům v hustopečském společenském domě předvedla necelá dvacítka tanečníků.

Podle hlavní organizátorky přehlídky Hany Mokré z hustopečského Domu dětí a mládeže Pavučina to bylo především díky tomu, že tradiční datum konání přehlídky, tedy osmý květen, letos připadlo na sobotu. Obvykle se přehlídka totiž koná v týdnu.

„O víkendu byl celý okres doslova posetý rozličnými akcemi. Mnozí lidé vyrazili také do přírody,“ zamyslela se hlavní organizátorka nad důvody slabší účasti. Dodala, že je přes to všechno s průběhem přehlídky nadmíru spokojená.

„Bylo to velmi příjemné, pestré a nápadité,“ nešetřila superlativy Mokrá.

Diváckou soutěž ovládla taneční skupina Krok z Ivaně, která působí právě pod hustopečskou Pavučinou.

„Děvčata se představila se skladbou Léto. Jako názornou pomůcku k vystoupení si přibraly plavecké kruhy,“ popsala Mokrá. Jí osobně se nejvíce líbilo vystoupení mažoretek. „Mažoretky byly vynikající. Jejich choreografie mě velice mile překvapila,“ rozplývala se organizátorka, podle které je moc dobře, že se tanečníci jednou ročně scházejí proto, aby se jeden druhému předvedli, srovnali svoje umění a sklidili sladké plody za celoroční snažení a dřinu.

ZBYNĚK HÁDER
IVA VALENTOVÁ