Od fotografií určených spíš pro rodinné album se postupně dostal ke snímkům, ve kterých se snaží působivě zachytit každodenní skutečnost, která nás obklopuje. Právě tyto snímky vystavuje v Městské galerii v domě U Synků.

„Je to průřez mé tvorby, co jsem dosud nafotil. Není tady pouze to, co fotím nejčastěji, což jsou reportáže a dokumentární fotografie,“ vysvětluje Bzenecký. „Tady je spíše to, co dělám ve svém volném čase,“ dodal.

Bzenecký je jako autor velmi univerzální. Pravidelně spolupracuje s internetovým časopisem Fotoaparát.cz, nafotil několik kalendářů pro stavební firmu Kranimex, s jeho fotografiemi se pravidelně setkávají čtenáři časopisu Stavební technika. V Hustopečích, ale prezentuje jinou část své tvorby. Tu soukromou.

„Chtěl jsem tady ukázat to, co se mi nejvíce líbí. Využil jsem, že jsou zde čtyři místnosti a rozdělil své fotky tak, že dole jsou akty, vedle pak makro fotky zvířat a dále to přechází do přírody a architektury,“ popsal fotograf.

Absence specializace dává fotografiím Jaroslav Bzeneckého nadhled, který mnohdy chybí autorům specializujícím se na určité téma, či techniku. „Nemám zatím vyhrazený styl. Může to být pěkná krajinka, pěkný model, prostě cokoliv. Když se někde procházím a uvidím něco pěkného, tak si to nafotím,“ prozrazuje autor zdroj své inspirace.

Také u něj platí pověstné pořekadlo o stromu a jablku. Fotografování se věnuje i jeho dcera Ingrid, která za své fotografie získala několik celostátních ocenění. „Ingrid také fotografuje a jde jí to. Teď sice fotí méně, protože začala studovat na střední škole, ale ona má hlavně talent na vidění. Technická stránka jí moc nejde, takže občas se dojde poradit. Ale talent má,“ spokojeně konstatuje Bzenecký.