Návštěvníci zabrousí od poloviny dvacátých let dvacátého století až do poloviny čtyřicátých let. „Právem se toto období nazývá zlatým věkem československé kinematografie. Kdo by neznal filmy jako Cesta do hlubin študákovy duše, Hotel Modrá Hvězda, Mravnost nade vše, Kristián, Eva tropí hlouposti a mnoho dalších. A právě tato výstava představí nejen slavné filmové a divadelní hvězdy těchto filmů, ale také jejich pohnuté osudy, který byly plné úspěchů, skandálů a pádů, řekla k výstavě vedoucí úseku břeclavského muzea a galerie Silvie Vymyslická.

Na výstavě budou k vidění dobové fotografie, originály filmových plakátů a dobových karikatur. Rovněž také osobní věci vztahující se k hereckým velikánům, například Nataši Gollové, Věře Ferbasové, Zitě Kabátové, Soně Červené, Svatopluku Benešovi, Hugo Haasovi a dalším.

Plakátovací válce

Ve velké míře vystaví v muzeu pozůstalost Adiny Mandlové a archiv Zity Kabátové na replikách prvorepublikových plakátovacích válců. „K vidění bude také herecká šatna, ukázky dobového oblečení, ve kterém se dříve chodilo do společnosti. Přijďte nasát prvorepublikovou atmosféru. Až do čtrnáctého února," pozvala Vymyslická.