Letošní ročník, který připravil Petr Vlasák opět se svým kamarádem přezdívaným Kapr, nesl již pořadové číslo šest. „Už šesté léto každou středu v červenci a srpnu chystáme pod břeclavským zámkem koncerty. I když si každý rok oba uvědomujeme, že nám jejich hustota dost komplikuje letní plány a rodinné výlety, pořád nám to hudební setkávání s kapelami a písničkáři dělá velkou radost. Zápal trvá," říká Vlasák.

I přes četnost se stále snaží do okresního města zvát nové kapely. „Chceme objevovat a poslouchat novou muziku. Většinou jde o nepříliš známé skupiny, u kterých ale člověk cítí velký potenciál. Nejlepší je, když člověk narazí na kapelu v průběhu roku někde na festivalu a slyší ji naživo. Od začátku ale myslíme i na regionální kapely a občas si plníme sny i se známými jmény," zmiňuje pořadatel.

V Břeclavi se tak již ukázal například Jiří Schmitzer, Mario Bihári, Pavel Dobeš a mnozí další i zahraniční interpreti. „Když mě chytne muzika naopak nepříliš známé nebo nové kapely, zahraje u Kapra a rok nato dostane Anděla, cítím velkou radost. Poslední tři ročníky se ale hlavně raduji z toho, že mám svobodu v tom, které kapely můžeme pozvat. Lidi už totiž chodí každou středu pravidelně ve velkém počtu, takže i na těžší jazzový koncert to pod zámkem vypadá jako na malém festivalu. To je pro fanouška nekomerční muziky splněný sen," vypráví nadšeně Břeclavan, který má již nyní nápady pro další roky.