„Mohlo by to být lepší, nicméně počasí, jak zahrozilo, tak i dopadlo. Přesto byla návštěvnost slušná. V pátek přišlo asi tři sta lidí, dnes je jich víc než tři stovky,“ ohodnotil jubilejní ročník pořadatel Radim Mildner.

Už třetím rokem je sobotní večer zaměřen na folk a jazz. „Původně byl festival jednodenní, kdy jsme se zaměřovali na folk a country. Od třetího ročníku je z toho dvoudenní. Pátek jsme zaměřovali na folk a v sobotu do country. No a poslední tři roky jsme v pátek zasvětili folku a country a sobota je jazzová,“ poukázal na vývoj Janohraní pořadatel.

O sobotní program se od osmi hodin večer postaraly kapely Traffic Jam z Turnova, Ležérně a vleže z Valašska či domácí Sanitka. Tyto kapely propojily jazzové melodie s funkem a rockem. Hlavní roli festivalu měla na letošním ročníku jazzová vokalistka polsko-kubánského původu, Yvonne Sanchez. Ta zazpívala skladby ze svého nového alba My garden, které naplnila jazzem a latinskoamerickou hudbou. Při zpěvu ji doprovodil brazilský kytarový virtuos Pedro Tagliany.

Sobotní program se i přes deštivé počasí návštěvníkům líbil. „Jsem tu poprvé a je to strašně fajn. Yvonnin zpěv je krásný a pohodový, jako celý večer tady. Určitě přijedu i příští rok,“ byla se sobotním programem spokojená jedna z návštěvnic, Gábina Hrdinová z Krásna.