Provozovatel klubu Piksla Václav Hanzl.„Narozeniny jsme vždy slavili v Piksle, ale desáté výročí si zaslouží něco velkého. Dovnitř bychom se nevlezli a je léto, tak se festival venku nabízí. Zahrají spřátelené kapely, které sice nejsou známé, ale udělají radost všem, co do Piksly chodí," pozval Václav Hanzl (na fotografii), který za existencí klubu od jeho počátku stojí.

Mimo hlavní proud ostatně dramaturgicky lovil i po celých deset let. Jako pravidelnou štaci na svých koncertních šňůrách si tak Pikslu oblíbil například Xavier Baumaxa, punková Znouzectnost, elektronická parta MIDI LIDI nebo skupina Už jsme doma.

Na pódium Piksly se také pravidelně stěhoval klavír pro nedávno zesnulého Filipa Topola a jeho Psí vojáky. Loni nevelký klub zaplnili i legendární Plastic People of The Universe.

Kromě koncertů a večírků různých hudebních žánrů Kafé Piksla slouží také divadelním představením, promítáním studentských filmů či výstavám. „Důležité je, že se tu setkávají lidé. Hlavně ti, co něco umí a co se zajímají. Čas od času tu tak vznikne nová kapela nebo třeba literární čtení," pochvaluje si Hanzl.

Klub Piksla v Břeclavi funguje už deset let.

Bilancovat se mu ale příliš nechce. A plány do budoucna? „Třeba dalších deset let Piksly," uzavírá s úsměvem.

Uplynulé desetiletí s Pikslou mohou lidé oslavit v areálu bývalého autokempu pod břeclavským zámkem v sobotu od patnácti hodin. Vstupné na Piksla Open Air dělá sto padesát korun.

Program Piksla Open Air

Ty Syčáci (alternativa, Brno)

Propaganja (world music, Hrušovany u Brna)

Radium.nfo feat. DJ Sayko (drum´n´bass, Brno, Břeclav)

Zlokot (indie, punk, Bratislava)

Puding pani Elvisovej (elektronika, Košice)