„Bohužel se letos nesešlo dost přihlášených souborů, takže se přehlídka zrušila. My bychom však letos ani neměli s čím novým přispět. Premiéry nových inscenací plánujeme až na podzim nebo příští zimu. Teď se hlavně soustředíme na inscenaci podle bratří Grimmů Z pohádky do pohádky, s níž jedeme na květnový festival studentské tvořivosti Prima sezóna v Náchodě," odkryla vedoucí souboru fungujícího při Obchodní akademii v Břeclavi Dana Vilímková.

Na pohádkové představení, kde hraje většina souboru, mohou rodiče s dětmi zavítat i šestnáctého března do břeclavské knihovny.

Přestože studentská divadla nebudou mít na třídenní hodonínské přehlídce, která začne už tuto sobotu, zastoupení, Vilímková se se svým oceňovaným souborem na Hobblík určitě vydá.

„Se studenty se na festival odstěhujeme na celé tři dny. I když nebudeme hrát, vidět nastudované hry ostatních souborů je inspirativní. Navíc se už s mnohými herci z různých přehlídek známe. Kamarádi jsou například ochotníci z opavského souboru Štěk, který příští pondělí zahraje francouzskou konverzační komedii Dámský krejčí," těšila se Vilímková, která si na Hobblíku nenechá uniknout ani jedno představení.

Oproti předcházejícím letům jedenáctý ročník stáhl program Hobblíku na tři dny. Během nich se představí osm souborů s komediemi i vážnějšími kusy. Vítěze Hobblíku doporučí na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik ve Volyni.

„Zvědavá jsem také na Strašidlo Cantervillské od Oscara Wildea, které v neděli ráno sehraje FOOR z Hustopečí. Je to směs hororu a frašky, těším se," uzavřela Vilímková, jejíž soubor si z hodonínské přehlídky odvezl ocenění pokaždé, když ji navštívil.

Díky doporučení z Hobblíku a Mumraje se Kaněrovci dostali na celostátní přehlídky jako jsou náchodská Prima sezóna, Mladá scéna v Ústí nad Orlicí nebo Wolkrův Prostějov.

Kaněrovci hrají od roku 2007. Mezi úspěšné inscenace patří triptych Rychlých šípů nebo Shakespearovy Veselé paničky windsorské.