Jedna ze stálic souboru, herec Oldřich Bělka, si pochvaloval atmosféru akce. „Festivalem žije celé město. Má úžasnou a nezaměnitelnou atmosféru, kterou jedeme nasát a užít si ji. Náchod navštívíme se souborem už posedmé. Plánujeme se také něčemu přiučit na workshopech, které jsou pro účastníky připraveny,“ uvedl Bělka.

Normální debil je retrokomedií plnou nadsázky a nostalgie. Základem vyprávění jsou příhody z autorova dětství prožitého v socialistickém Československu.

Kaněrovci se s hrou, jejímž autorem je Robert Bellan, vytáhli zatím třikrát: při veřejné generálce pro studenty obchodní akademie, první premiéře pro publikum na festivalu studentského divadla Mumraj v Hodoníně a druhé pro příchozí v Břeclavi. „Z Mumraje jsme si přivezli diplom za inscenaci od Svazu českých divadelních ochotníků, oblastní předsednictvo jižní Morava. Ondřej Henkel získal čestné uznání za ztvárnění titulní role Norberta Intribuse a publikum nás v diváckém hlasování ohodnotilo pětadevadesáti procenty pozitivních hlasů,“ řekl Bělka.

Ten společně s kolegy chystá také inscenaci komedie Charleyova teta od Brandona Thomase. V titulní roli lorda Babberleyho se představí právě Bělka, který nastudováním role oslaví desetileté působení v souboru. „Beru to jako odměnu za všechny krásné roky práce v souboru na rolích jako uklízeč Shaq, chlapeček s dynamitem nebo salátový list. Jedná se o úžasně napsanou, vtipnou, vděčnou a diváky milovanou roli, na které se člověk může vyřádit,“ líčí Bělka.
Na jevišti se objeví také Tomáš Šenk, Alena Nečasová nebo Josef Kelemen. Premiéra je v plánu na podzim.

Zřejmě posledním představením sezony se stanou Rychlé šípy. Kaněrovci je odehrají v Prušánkách na Hodonínsku. Zájemci je tam spatří dvacátého května od šesté hodiny podvečerní v kulturním domě. V titulních rolích se představí Štěpán Tomešek, Adam Polášek, Filip Hunkař, Tomáš Šenk a Jan Štockmann.