I přesto, že se na začátku dali dohromady jen za účelem pobavit žáky, nadšení okolí a vlastní záliba v hudbě je udržela pohromadě. „Nikdo z nás na vybrané hudební nástroje zpočátku ani neuměl hrát. Zahráli jsme asi tak tři písničky. Ale zalíbilo se nám to a evidentně i publiku. Zpívat jsme naštěstí docela uměli, tak základ tam byl," směje se jeden ze zakladatelů Martin Janků.

Postupně se kapela stala neodmyslitelnou součástí nejen školních, ale i mnoha dalších akcí. „Hrajeme stále hlavně rockové hity šedesátých let minulého století. Jsou nám nejblíže, tak proč to měnit," říká Janků.

Kromě něj tvoří kapelu Ladislav Straka, Milan Káňa a Rostislav Švirga. Všichni jsou z Břeclavi či Lanžhota. „Složení skupiny se vlastně za ty roky nezměnilo. Kromě změny bubeníka," vypráví učitel.

The Teachers nehrají pouze na Břeclavsku, několikrát se podívali i za hranice. „Měli jsme příležitost zahrát si také několikrát v Praze, Teplicích nebo v Olomouci. Koncert jsme měli například i na Slovensku," zmiňuje muž.

Dlouholetí kamarádi, kteří v pátek večer znovu rozproudí davy na parketu, už trénují jenom ve chvílích, kdy připravují nové hudební kousky.