„Literární kavárna je posezení při dobré četbě, povídání o známých i méně známých spisovatelích. Nechybí poezie či představení knižních novinek, které si mohou čtenáři půjčit v naší knihovně,“ vysvětlila Jitka Horáková z místní městské knihovny.

Návštěvníkům Literární kavárny bylo opět nabídnuto pestré menu, kterému tentokrát vévodilo napětí a poezie. Hustopečská spisovatelka Daniela Mičanová, známá svou upírskou trilogií, představila ruského autora detektivek Borise Akunina a jeho dílo. „Je to šálek mého čaje,“ prozradila, proč si vybrala právě tohoto autora. „Líbí se mi jeho vypravěčské schopnosti, to, jak nádherně líčí secesní Moskvu a jak má radost nad každým slovem či básnickým obrazem,“ řekla.

Lidé mají občas potřebu podělit se s někým o svých zážitcích z četby. První Literární kavárna ukázala, že jim podobné společné setkávání nad knihami chybělo. Podle Horákové se bude opakovat pravidelně každé dva měsíce a na jejím programu se budou podílet i sami čtenáři. To se ostatně splnilo i na tomto setkání. Čtenářka Ludmila Hlávková představila verše Jiřího Žáčka.

(had)