První červnový pátek od půl osmé večer zahraje v mikulovském zámeckém sále Rozhlasový Big Band Gustava Broma. „Hosty večera budou právě Peter Lipa a Martin Chodúr," potvrdila Jitka Sobotková z Mikulovské rozvojové společnosti.

karel krautgartner
* 20. července 1922, Mikulov
† 20. září 1982, Kolín nad
   Rýnem

Narodil se v Mikulově v rodině poštmistra. Hrál na klarinet a na saxofon v orchestrech Gustava Broma a Karla Vlacha. Od roku 1960 vedl Taneční orchestr Československého rozhlasu. Objevil se také v několika filmech, nejznámější z nich je Kdyby tisíc klarinetů. Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa 21. srpna 1968 emigroval do Rakouska. Zemřel v exilu.

Peter Lipa je známý slovenský zpěvák, skladatel a dlouholetý dramaturg předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. Martina Chodúra si mnozí pamatují jako vítěze první série Česko-Slovenské SuperStar, kterého si vybral ke spolupráci i Karel Gott.

Také letos pořadatelé ze Sdružení přátel Karla Krautgarnera ocení jednu jazzovou osobnost. Řád Karla Krautgartera obdrží in memoriam saxofonista a skladatel Josef Audes. „Přebere ho jeho syn Jiří Audes, který také zazpívá otcovu skladbu Blues tučňáka," upřesnil předseda sdružení Jaroslav Smečka.

Celý koncert bude nahrávat Český rozhlas Brno. Záznam odvysílá na vlnách stanice Brno, Vltava a na Dvojce.

Večeru na zámku bude předcházet umístění bronzové hvězdy do „chodníku slávy" na mikulovském Náměstí před domem číslo 25/26, kde se Krautgartner narodil. Od půl páté odpoledne zde zahraje orchestr žáků mikulovské základní umělecké školy.

V pořadí již čtrnáctou bronzovou hvězdu odhalí organizátoři v sedmnáct hodin. „Tentokrát bude věnována Zdeňku Novákovi, který je vynikajícím hráčem na saxofon, aranžérem a hudebním režisérem Českého rozhlasu v Brně," doplnil Smečka.

Vstupenky na večerní koncert lze v předprodeji koupit 
v mikulovském turistickém informačním centru. Cena je 220 korun, tedy o třicet korun méně než na místě.