Hlavní náměstí hostí slavnosti sice až šestadvacátého května, lístky lze však koupit už nyní. „Kromě místních souborů se publiku představí Jiří Zonyga s kapelou. Zájemci se vydají Po stopách historie Mikulova devatenáctého století, chybět nebude ani tradiční jarmark. Stánky s občerstvením i vínem vyrostou taky na amfiteátru,“ uvedla PR manažerka města Dana Smrčková.

Důvodů proč do Mikulova vyrazit, je několik.

Předně. Tomáš Klus, momentálně jeden z nejoblíbenějších zpěváků v zemi.

Nebo. Kapela Desmod, hudební hvězdy slovenského rocku.

A navíc. Mandrage, kapela s téměř nejhranějšími písněmi v českých rádiích.

Kdo u podia vydrží, dočká se také „domácího“ uskupení Denver z Březí. „Sobotní odpoledne bude patřit dětem. Můžou se těšit na kolotoče a spoustu zábavy. Agentura Gryff, která zajišťuje historický program na Pálavském vinobraní, přichystá nejrůznější hry a soutěže,“ citovala Smrčková ředitelku Mikulovské rozvojové Marcelu Koňákovou. Vstupné je zdarma, zoplatněný bude až hudební blok, který začne v šest hodin odpoledne.

Na víno a výstavu

Nadšenci vína mohou navíc zamířit do Hotelu Zámeček, kde se uskuteční Mikulovské vinné trhy. „Jejich patronkou se tentokrát stane Naďa Konvalinková. Kromě koštu špičkových vín z Čech a Moravy, nabídneme poprvé přehlídku vín ze zahraničí. Zajistíme i kulturní program a občerstvení,“ uvedl majitel hotelu Jiří Ševčík. Vstup je volný.

Zástupci Galerie Konvent a Eat art gallery plánují společné zahájení výstavy pojmenované Mythart and Fillets Fine Art. K vidění budou obrazy z dílny Michele van Hogen z Rakouska a grafické listy. Vstup do obou galerií je dobrovolný.

Zaměstnanci Mikulovské rozvojové, slavnosti pořádá, počítají také s nedělním dopoledním program, teprve ho však upřesní.

Odpoledne se každopádně v obřadní síni židovského hřbitova uskuteční vernisáž s názvem Moravští zemští rabíni v Mikulově. „Výstava bude pojednávat o nejvýznačnějších osobnostech zdejšího židovského města pochovaných na mikulovském židovském hřbitově,“ upřesnil Jiří Sekereš z regionálního muzea.