V Břeclavi si mohou zájemci v úterý od půl čtvrté odpoledne přijít popovídat do malého sálu se spisovatelkou Evou Dobšíkovou, která představí svou knihu Naše doba a my v ní. Ta zachycuje autorčiny životní osudy od začátku druhé světové války až po současnost. Pobočka v Poštorné připravila od šesti hodin besedu nazvanou Tibetská a čínská medicína.

Čtvrteční odpoledne bude v Poštorné patřit dětem. Ve spolupráci se společností IQ Roma servis pořádají knihovnice Pohádkové odpoledne s karnevalem.

V pátek pak začíná v městské knihovně výstava Rakouská sluneční architektura, jež představí nízkoenergetické a pasivní domy. Návštěvníci se mohou do malého sálu přijít podívat až do čtvrtého dubna.

V Pohořelické knihovně se na zajímavé besedy mohou těšit především školáci. Tamní knihovna jim v úterý a ve čtvrtek nabízí akci s názvem Pohádkový hrdina v dětské knize.

Především pro děti je připraven program i v Mikulově. V dopoledních hodinách mohou učitelé se svými žáky zavítat do knihovny v rámci exkurze, chybět nebudou zajímavé besedy o knihách nebo společné čtení zajímavých knížek v rámci výuky. V sobotu dopoledne si pak mohou čtenáři přijít od osmi do dvanácti hodin vyměnit své knihy, které už nepotřebují mít ve své domácí knihovničce.

Burza pokračuje také v knihovně v Hustopečích. A to až do příštího týdne. Do soboty ještě mohou lidé zasílat fotografie do soutěže nazvané Čtení sluší každému.

Zajímavé akce chystají i knihovny v menších obcích. Většina z nich má program na internetu nebo se mohou lidé zeptat knihovníků.