Kobylí dědina, jak se deska jmenuje, pokřtili při příležitosti oslav výročí otevření tří tamních školních budov, které se odehrály minulý víkend.

„Na našem premiérovém cédéčku se nachází na osmnáct skladeb. Snažili jsme se vybrat takové, které by zapadaly do koncepce vztahu ke Kobylí a národopisné oblasti Hanáckého Slovácka. To se nám, myslím, podařilo,“ usmívá se vedoucí mužáků Miroslav Otáhal.

Ten také utvrzuje, že každá ze skladeb se nějakým způsobem dotýká Kobylí. „Ať už tím, že její autor z obce pochází, nebo tím, že se v ní o Kobylí zpívá. Například Kobylí dědina, Ta kobylská dědina, Hodová a podobně,“ vysvětluje Otáhal a dodává, že řadu písniček napsal umělecký vedoucí Mužáků z Kobylí Jaroslav Novák.

Od myšlenky vzniku cédéčka k jeho natáčení podle Otáhala vedla poměrně krátká cesta. „V brněnském nahrávacím studiu jsme začali natáčet letos v březnu a skončili v září. Spolupracovala s námi cimbálová muzika Vonica a musím říct, že natáčení s ní bylo velmi příjemné,“ pochvaluje si vedoucí mužáků.

Nejtěžší bylo podle jeho slov vybrat, které z několika desítek písniček dostanou výsadu objevit se na desce. „Skladeb, které máme nazpívané, je totiž celá řada. Proto jsme se rozhodli, že každý ze dvanácti členů navrhne písně, jež by na desce chtěl mít. Nakonec jsme vybrali ty, které se objevovaly nejčastěji,“ popisuje Otáhal.

A kde že si lidé mohou Kobylí dědinu obstarat?

„K dostání je cédéčko v prodejně Otáhalovi. Domluvil jsem se také s paní starostkou, že by se mohlo prodávat v budově obecního úřadu. Rád bych ještě jednal s firmou Patria, jestli by naše cédéčka nemohli nabízet na recepci. Tak uvidíme,“ usmívá se sympatický muž.