Od jedné hodiny připravila tamní kapela Propaganja koncerty zajímavých kapel z několika zemí světa. Asi největší hvězdou bude písničkář Xavier Baumaxa, který zahraje i s kapelou.

„S lidmi z kapely jsme si vymysleli, že uspořádáme party, na kterou pozveme kamarády, s nimiž hrajeme a potkáváme se na koncertech,“ vysvětlil důvod festivalu Jiří Mikula z Propaganji.

Vystoupení začínají o půl druhé odpoledne a jako první se na pódiu představí Murnyxturnyx z dílny pana Furcha.

O půlhodiny později vystoupí americká skupina Calico Soul a následovat bude ve tři hodiny odpoledne Los Hongos, která podle svých slov hraje od každého žánru kousek.

Ve čtvrt na pět zahrají Bezestopy a o půl šesté pak Trio de Janeiro. Muzikanti z Litomyšle nabízí neodolatelnou směsici latinskoamerických rytmů, funku a lidové hudby. V současnosti působí ve složení kytara, basová kytara, bicí, perkuse, dechová sekce a hlavně exotický vokál.

Krátce před sedmou hodinou v podvečer vystoupá na pódium Rakušan Alex Kabasser, o půl osmé se představí Květy a před devátou hodinou večer Znouzecnost.

Ve čtvrt na jedenáct si na své přijdou ti, kteří obdivují jednoho z nejoriginál nějších českých písničkářů Xaviera Baumaxu, který sám sebe popisuje jako buránka regionálního charakteru, který své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě. Představí se i se svou kapelou.

Na závěr Festivalu krásných lidí se vystoupí i pořadatelská skupina Propaganja hrající world music a jako poslední se divákům ve Velkých Němčicích ukáže Skrznaskrz.