„Tento koncert se stal letos poprvé základem pro společnou akci Spolku přátel Karla Krautgartnera a hotelu Galant. Jedenáctý ročník slavnostních koncertů se rozšiřuje na Dny Karla Krautgartnera s bohatým hudebním programem. A to až do třetího června,“ prozradil k akci Jaroslav Smečka.

Už od pátku se ale mohou návštěvníci Mikulova těšit také na další hudební lahůdky. Od sedmi hodin večer vystoupí ve vinném sklepě hotelu muzikanti nazvaní Mládí z Čejče. Chybět nebude ani ochutnávka moravských vín.

V sobotu zahraje od šesti hodin skupina Vosk a později Melody Gentlemen z Lednice, kteří se vrátí do třicátých let minulého století.

„Nedělní odpoledne zahájíme o půl páté vernisáží výstavy obrazů akademického malíře Rudolfa Mejsnara a pokračovat budeme dalším koncertem. Slavné hity z repertoáru skupiny Queen, U2, ale i od Mozarta představí hudební formace, která si říká Medicimbal. Jde o domácí jihomoravskou kapelu, která netradičními nástroji a netradičním způsobem naplňuje poslání pravé lidové hudby,“ dodal Jiří Marian z hotelu Galant.

Večer už pak bude patřit právě legendárnímu trumpetistovi Laco Deczimu a jeho slavné kapele. „V prostorách hotelu zazní krásný jazz se zřetelnými líbivými latinsko-americkými rytmy,“ netajil se Marian. Koncert začíná v osm hodin večer.