„Setkal jsem se s nezvykle velkým zájmem. Lidí chodí hodně, hlavně starší ročníky. Přicházejí i mimobřeclavští a také náročnější posluchači," líčí Janota, kterému s letním projektem na oživení kulturního dění ve městě pomáhá Dagmar Adámková.

Lednický hudebník si spolupráci s městem Břeclav a kulturním domem Delta pochvaluje. „Pro mě je největším pokrokem, že naše akce se letos nepřekrývá s folklorními sobotami. Prospívá to všem," těší Janotu.

Z účinkujících nerad někoho vyzdvihuje. „Úroveň muzik, které zveme, šla hodně nahoru. Hledat favorita je velice těžké. Rok od roku účinkující vyzrávají, kapely hrají víc a víc. I já si daleko lépe rozumím s publikem. Občas mi nosí i dárky," usmívá se.

Organizátor nedělního Kulturního léta na schodech už plánuje další ročník. S dvojnásobným počtem kapel. Musí ale počkat, jak se k jeho návrhu postaví město.

„Je to otázka peněz, předběžně mám domluvené kapely Blue Effect, Buty a Mandrage. Mohl bych přivést i známější osobnosti. Ale v hudebním suterénu se často hraje mnohem lepší hudba. Tak raději zvu ty méně známé," vysvětluje.

Janotu mrzí, že břeclavská kultura se dnes nemůže rovnat té v Mikulově. Snaží se s tím něco dělat. Jak tvrdí, návrhy na kulturní program na celý rok poslala na břeclavskou radnici už několikrát.

„Neozvali se mi nebo se použilo jen pár nápadů. Na zbytek se zapomnělo nebo se někde ztratily," krčí rameny Janota, podle něhož by si Břeclav zasloužila, aby byla městem kultury.

Místo na schodech kulturního domu k pořádání akcí přímo vybízí. Muzikanti tam podle lednického muzikanta mají výborné zázemí i skvělou akustiku. A pokud začne pršet, akce se může přesunout do sálu domu kultury.

Pod názvem kapely Čtyřlístek, v neděli na schodech nečekejte Bobíka ani Fifinku. Sestava břeclavských muzikantů představí od půl páté odpoledne své oblíbené country hity jako například Frankie dlouhán, Snídaně v trávě nebo Báječná ženská.