„Hustopeče se staly místem, které uspořádalo historicky první finále v nových dvou disciplínách mažoretkového sportu. A pořadatelsky to zvládly na jedničku. Ostatně realizační tým v Hustopečích je svou kvalitou znám,“ nešetřil slovy chvály na pořádající Centrum volného času Hustopeče viceprezident Mezinárodního svazu mažoretek IMA Jiří Necid.

Jeho slova byla oprávněná. Kvalitně uspořádaný šampionát pomohl domácím závodnicím Lady Stars k výborným výsledkům.

Lady Stars se výborně vedlo hned v první disciplíně Mix kadetek, kde se kombinují dvě náčiní – hůlka a třásně. Jejich velmi náročná choreografie zaujala porotu natolik, že jim přiřkla stříbrné medaile a od zlata byl jen pověstný krůček. Jen chloupek štěstí pak chyběl juniorkám, aby také dosáhly na medaili, když je od bronzu dělilo pouhých patnáct desetin bodu.

Náročná sezóna

V odpoledním programu při disciplíně Show (náhrada dřívější disciplíny označované jako free-style – poznámka autora) si pak medaile vybojovaly obě skupiny. Kadetky, které jsou v této disciplíně úřadujícími mistryněmi Evropy, i juniorky nakonec skončily na bronzovém stupínku.

Úspěch Lady Stars je o to cennější, že v letošní sezóně přecházela část skupiny z kategorie kadetek do juniorek. „Byla to strašně náročná sezóna, plná tréninků a soustředění. Nebylo to vůbec lehké,“ komentovala letošní výsledky jedna z vedoucích Lady Stars Věra Komoňová.

„Přiznám se, že jsem s těmito medailemi vůbec nepočítala. Přece jenom holky při přechodu z kadetek mezi juniorky mají daleko těžší práci. A v konkurenci dvou set třiceti čtyř skupin z celé České republiky jsem v tom prvním juniorském roce nepočítala, že takové úspěchy budou. Ale tajně jsem si je přála. Přála jsem je ale hlavně našim mažoretkám a taky jejich rodičům. Je to strašně velký úspěch,“ neskrývala radost.

Lady Stars si v letošní sezóně vybojovaly celkem pět nominací na mistrovství Evropy, které se koná v srpnu ve Vyškově. A jaké jsou jejich cíle v evropské konkurenci? „Chtěli bychom obhájit loňský titul mistryň Evropy, ale v juniorkách to bude mnohem těžší. Doufáme ale, že alespoň nějakou medaili z mistrovství Evropy přivezeme,“ věří v úspěch druhá vedoucí Lady Stars Ludmila Živná.