Letošní nabídka letních kin na Břeclavsku není vůbec chudá. Promítání už zahájili 
v autokempu v Pasohlávkách a v lednickém amfiteátru. Příští týden uvedou na sokolském stadionu první film pořadatelé v Lanžhotě. Následovat je budou Hustopečští 
a Tvrdoničtí. Diváci si mohou vybrat z filmových novinek 
i starších filmů.

V Lanžhotě „oživí" filmové plátno a s ním letní kino po dlouhé době. „Vybrali jsme jeden film pro děti a jednu novinku," pozvala členka lanžhotské kulturní komise Hana Tučková. Návštěvníci mohou příští týden v úterý shlédnout pohádku Tři bratři, o den později hořkosladkou komedii Domácí péče v hlavní roli s Bolkem Polívkou. Začátek promítání je vždy v devět večer. Dospělí zaplatí za vstup sto korun, děti polovinu.

Tvrdonice upřesní

V srpnu odstartuje filmem Chlapectví i letní kino v Hustopečích. Pořádá je volnočasové centrum pro mladistvé M-klub. Divákům nabídnou od první středy v měsíci do neděle devátého srpna každý den jeden film. Po setmění. Na programu jsou snímky Ať vejde ten pravý, Padesát odstínů šedi, Pojedeme k moři a Teorie všeho. Účastníci promítání vytáhnou z peněženky padesátikorunu.

V autokempu Merkur v Pasohlávkách sledují návštěvníci filmy pod širým nebem už od minulého měsíce. A to každý den až do konce srpna. „Snažíme se vybírat filmy tak, aby byly v programu zastoupené všechny žánry. Promítáme filmové novinky, ale 
i loňské a starší filmy. Letošním hitem je například film Padesát odstínů šedi," uvedla Marcela Čáslavová z Pasohlávské rekreační. Od srpna 
v autokempu posunou začátky promítání z půl desáté večer na devátou hodinu. Ubytovaní turisté mají vstup na letní kino zdarma, pro ostatní je v ceně celodenního nebo odpoledního vstupu. Před každým filmem tam navíc uvádějí krátkou pohádku pro děti.

I nový amfiteátr v Lednici hostí letní kino. Každé úterý po deváté hodině večer. Na řadě je třetí díl české komedie Babovřesky.

Promítat se chystají i Tvrdoničtí, termíny a program však pořadatelé teprve upřesní. „Chtěli bychom uspořádat letní kino koncem srpna. Vybrali jsme filmy Život je život, Tři bratři a Sedmero Krkavců. Pro děti do patnácti let bude vstupné zdarma," zmínil starosta podlužácké obce Zdeněk Tesařík.

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE

Program letních kin na Břeclavsku.

LENKA NEJEDLÍKOVÁ