Tehdy Filip Hřiba ještě netušil, že si díky obyčejnému počátečnímu brnkání do strun zahraje se svou crossoverovou kapelou Madline na milovickém festivalu Votvírák. Natož pak to, že spolu nahrají desku. Malování a věcí s ním spojnených se přes všechny hudební úspěchy nevzdal. V současnosti totiž pracuje jako grafik v reklamní agentuře.

„Madline existuje čtyři roky, já jsem se k ní však přidal teprve před dvěma lety. To když za mnou přišel její bývalý bubeník s nabídkou, abych začal v kapele hrát,“ popisuje začátky baskytarista Hřiba.

Podle třiadvacetiletého hudebníka je červnové vystoupení na milovickém Votvíráku pro kapelu dosud největším úspěchem. „K Votvíráku jsme se dostali přes jednu kapelu, se kterou občas hrajeme,“ usmívá se baskytarista, který se podílí na skládání tvrdších, pomalejších písniček. „Naše muzika je průřezem různých žánrů. Skládáme ji vesměs všichni. Největším talentem je však kytarista. Anglické texty potom píše naše zpěvačka,“ říká Hřiba, jehož snem je zahrát si s nu – metalovou kapelou Limp bizkit nebo americkými Korny.

A jak často se pánové a dáma z kapely scházejí? „Každý víkend, tak na tři čtyři hodinky,“ podotýká muzikant. Naznačuje také, že v létě budou mít rockeři z Madline více práce. Chtějí totiž usednout do studia a nahrát svoji vůbec první desku. „Mělo by na ní být asi deset písniček. Vybírání bude těžké, materiálu máme totiž požehnaně,“ zamýšlí se. Koneckonců, břeclavští fanoušci si mohou poslechnout Madline a její písničky už v sobotu večer v klubu Piksla.