Výstava, která je v Polsku k vidění až do konce května, čítá pětadvacet obrazů. „Je pro mě velká pocta, že jsou moje díla součástí tak významné kulturní akce. Navíc na místě, pro které není mnou zobrazovaná krajina typická," říká Vymyslický, který je rozpoznatelný především znázorňováním krásy lužních lesů jižní Moravy.

Výtvarník se vždy snaží o zachycení hloubky a vtáhnutí pozorovatelů do zobrazení krajiny. Stálým zdrojem inspirace je pro něj zejména Břeclavsko a krajina od Pohanska po Pálavu. „Techniky, které nejčastěji používám, jsou olej, pastel, kombinované techniky, uhel a akryl. Všechny používám rád, ale kresba uhlem je mému srdci o něco milejší než ostatní. Už proto, že žádná barva nemá tolik odstínů jako škála od bílé do černé," uvádí malíř, který rád kreslil už od dětství.

Po ukončení soukromé ekonomické školy se přihlásil mimo jiné na Fakultu výtvarných umění v Brně. Nedostal se, ale to jej neodradilo. V kresbě pokračoval dál.

Ze všeho nejvíc zachycuje hlavně stromy. „Nazývám je stařečky lužního lesa," nechává se slyšet muž, jehož obrazy jsou součástí mnoha soukromých sbírek nejen v České republice, ale také v cizině – Rakousku, Slovensku, Německu, Anglii či Izraeli.