Letošního ročníku se zúčastnily dvě mikulovské fotografky a devět studentů ze tří fotografických škol. „Z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, ze Slezské univerzity v Opavě a Fotoškoly Brno," uvedla Lenka Křivánková ze společnosti Mikulovská rozvojová.

Účast na dílně má studentům formou přednášek i praktických ukázek nastínit, jak systematicky pracovat na fotografickém projektu. „Studenti zde pracují na novém tématu, nebo rozšiřují již stávající," nechal se slyšet jeden z pořadatelů mikulovského Fotoateliéru Tomáš Pospěch.

Současně při jejich práci vzniká archiv, který ukazuje soudobý životní styl, společenské problémy, historické osudy a v neposlední řadě uchovává obraz o tom, jak se v současnosti ve městě pod Pálavou žije. „Mikulov je výrazné město nabízející celou řadu různorodých témat, současně je právě tak velké, aby se dalo projít pěšky. Společně s projektem Jindřicha Štreita z roku 1995 a mikulovskými dílnami, se tak stává jedním z nejfotografo­vanějších a následně také nejvystavovanějších měst střední Evropy," řekl Pospěch.

Vernisáž a účastníciVernisáž a velkoformátová projekce letošního Fotoateliéru se koná ve čtvrtek v 18.00 hodin v Městském kině v Mikulově. Součástí vernisáže bude i projekce fotografií z minulých ročníků. Účastníci Fotoateliéru 2016 jsou: Peter Drezik, Jana Grznarikova, Eva Holásková, Hana Ilčíková, Martin Janošek, Adam Kencki, Tereza Koníčková, David Váňa, Martin Vlček, Monika Vočková a Pavel Vrzala. Snímky budou k vidění do 15. prosince.