Zahajovací koncert festivalu pohostí v pátek od devatenácté hodiny Dietrichštejnská hrobka. „Pod taktovkou Štefana Sedlického vystoupí Žilinský Miešaný Zbor, který patří ke špičkám slovenského vokálního umění. V sobotu v jedenáct hodin bude na Náměstí Matiné. Na něm se představí pražský ženský sbor Collegium Cantantium a dětský sbor Kampanela Brno,“ nalákal člen hostících Virtuosi di Mikulov Svatopluk Vrbka.

Právě Virtuosi di Mikulov se spolu se všemi účinkujícími představí od devatenácté hodiny na Přehlídkovém koncertě v Rajské zahradě mikulovského gymnázia.

Závěrečný koncert v chrámu svatého Jana Křtitele si pak Mikulovští připravili na nedělní čtrnáctou hodinu.

„Virtuosi di Mikulov na něm uvedou obnovenou premiéru anonymního Te Deum z mikulovských hudebních archivů a další duchovní skladby. Hana Kostelecká připravila výběr z Biblických písní Antonína Dvořáka,“ přiblížil program Vrbka.

Mikulovští se připravili i na nepříznivé počasí. Za deště se koncerty konají v náhradních krytých prostorách. Pro sobotní Matiné je alternativou Dietrichštejnská hrobka. Přehlídkový koncert se za deště přesune z Rajské zahrady gymnázia do chrámu svatého Jana Křtitele.