Tamní základní umělecká škola byla pořadatelem Ústředního kola národní soutěže základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje.

Do Liberce postoupili soutěžící, kteří prošli sítem školních, okresních a krajských kol, tedy opravdu ti nejlepší. „Samotný postup do ústředního kola je už mimořádný úspěch. Z naší školy postoupil do tohoto klání patnáctiletý kontrabasista Marek Osička ze třídy učitele Jiřího Otčenáška,“ sdělil ředitel břeclavské základní umělecké školy Leoš Chovanec.

V konkurenci devíti soutěžících dosáhl mladík mimořádného úspěchu ziskem druhého místa. Na tomto výsledku měla velký podíl i učitelka Lenka Žáková, která soutěžícího doprovázela na klavír. „Je to další významný úspěch břeclavské školy, která každoročně dosahuje podobných výsledků nejen ve hře smyčcových nástrojů, ale i v ostatních, hlavně souborových disciplínách,“ dodal Chovanec.

Marka Osičku a další žáky školy si můžete poslechnout na výročním koncertu hudebního oboru ve čtvrtek dvanáctého června 2008 v půl šesté odpoledne v sále Základní umělecké školy v Břeclavi.