Do Přerova, dějiště mistrovství Moravy a Slezska, odjížděl Move Around s nadějemi na dobré umístění. Také však s touhou překvapit a postoupit s alespoň jednou skladbou do celorepublikového finále. Tento plán jim vyšel více než stoprocentně. Po skvěle zatančených sestavách si vybojovali hustopečští tanečníci hned dva postupy na mistrovství České republiky a k tomu návdavkem i dvě nečekané medaile.

„To jsme ani ve snu nečekali. Jeli jsme s cílem postoupit, ale dvě medaile je něco úžasného,“ neskrývala nadšení Simona Krišpínová. Druhé místo získali tanečníci za choreografii Betlém jak chceš v kategorii street dance show seniorů a třetí místo obsadili mezi hip hopovými formacemi stejně starých tanečníků za choreografii Bad Prince.

Obě jejich vystoupení byla na mnohem lepší úrovni než na oblastním kole. „Udělali jsme tam po zkušenostech v Brně několik úprav a vyplatilo se to,“ prozrazuje Krišpínová důvod zlepšení.

Move Around teď čeká celostátní finále, do kterého se probojovali poprvé v krátké historii klubu. A jaké jsou jejich cíle? „Maximálně uspět při naší premiéře na tomto šampionátu. Poprat se s pražskými kluby. Teď už to bude vlastně souboj Morava versus Čechy. A my jsme u toho,“ dodala Krišpínová s úsměvem.

Skupina už třetím rokem pracuje pod hlavičkou hustopečského Domu dětí a mládeže Pavučina. Tanečníci se zaměřují především na hip-hop a street dance.