Letos poprvé ovšem uspořádala třináctičlenná skupina výstavu společně s pozvanými hosty, a to pod názvem I. Hustopečský salon.

„Chceme dávat příležitost hustopečským výtvarníkům, výtvarníkům z okolí a dnes i jejich hostům, aby mohli představit svou tvorbu,“ sdělila za městské muzeum a galerii Šárka Seifertová.

„S novými výtvarníky přijdou i noví návštěvníci a nové tváře a seznámí se s naším muzeem, prostory a novým uměním. Tomu jsme rádi,“ dodala.

Vystavujícími hosty premiérového salonu jsou Veronika Hudcová, Veronika Vejpustková – Fišová, Hana Kratochvílová – Pulcová, Miroslav Bravenec, Eva Urbánková, Kateřina Kabrielová, Barbora Štusáková a Eduard Vyhlídal. Každý z jmenovaných výtvarníků tvoří různými technikami a vznikla tak zajímavá a velmi rozmanitá výstava

„Záměrem je, pokud se to podaří, pořádat tyto akce opakovaně. Pokud ze strany hostů bude zájem, může se klidně stát, že prostor na výstavě Hustopečského salonu by mohl patřit pouze pouze jim,“ nastínila jednu z představ předsedkyně výtvarné skupiny Alfons Jarmila Milotová.

Olejomalba, dřevořezba, fotografie, plastika, oděvní návrhářství – to je jen část výtvarných technik, které mají nyní návštěvníci možnost shlédnout na jednom místě. Výstava potrvá v Hustopečích až do neděle pátého prosince.

DAGMAR HYCLOVÁ