I dvaadvacátý ročník festivalu je plný přednášek, seminářů, workshopů, výstav a výuky v mistrovských třídách. Nedílnou součástí programu je opět řada odpoledních a večerních koncertů.

„Program se dělí do dvou rovin. První je určena zejména aktivním účastníkům festivalu. Jejím obsahem je výuka, nácvik hry v kytarovém orchestru, semináře, přednášky a workshopy s kytarovou tematikou či prodejní výstavy. Druhou, veřejnou část festivalu tvoří dvanáct koncertů v prostorách mikulovského zámku, na kterých se publiku představí špičkoví kytaristé z řady zemí světa,“ uvedl člen organizačního týmu festivalu Miloš Šír.

Pozvání přijali například Ital Paolo Pegoraro, kytarové Trio Nahual z Mexika, Němec Thomas Fellow, maďarské Duo Katona nebo Fin Timo Korhonen. Odpolední koncerty budou patřit vítězům mezinárodních kytarových soutěží. Mimořádnou událostí je sobotní návštěva kubánského skladatele, kytaristy a dirigenta Leo Brouwera, který je jednou z nejvýznamnějších osobností kytarových dějin dvacátého století.

Kytarový festival pokračuje v pondělí v nástupním sále v 17.17 hodin koncertem vítěze vídeňské kytarové soutěže Forum Gitarre 2007 Harolda Grettona. Od 20.20 hodin pak na zámku zahraje Španěl Carles Trepat.