Podle majitelky galerie Sylvy Chludilové se stále hlásí noví a noví zájemci o vystavení svých prací. A to navzdory termínu, který je už několik dní po uzavření přihlášek. „Roztrhla bych je, ale co mam dělat?" usmívala se Chludilová.

Organizátorka předpokládala, že na výstavě převáží fotografie. Spletla se. „Převažují malby. Na rozdíl od minulých let nejsou práce tématicky podobné. Tentokrát jsou k vidění různě kombinované techniky. Lidé jsou vynalézaví a nápadití. Hodně pracují se strukturami. Více je rovněž abstrakce, která nahrazuje realistické práce," vyprávěla Chludilová.

Poměr vystavovatelů z Mikulova a jiných měst či obcí je vyrovnaný. Se svým dílem přijela například žena až z Vysočiny. „Každý kdo chtěl, dostal příležitost. Vyhrazuju si ale výběr formátů. Nemohu vzít třeba dílo nadměrných rozměrů. Vybírám," připustila galeristka.

Kvalita amatérských prací podle ní rok od roku stoupá. U tvůrců, kteří se Made in Mikulov účastní opakovaně, vidí značný posun. „Je radost sledovat, jak lidé rostou. Jak se umění věnují. Při srovnání s prvními ročníky jde úroveň rozhodně nahoru," dodala Chludilová.

Výstava potrvá do konce března.