Lidé na něm najdou dvanáct skladeb, které členové kapely pečlivě vybírali několik měsíců.

„Posluchači na něm najdou skladby z Podluží, orchestrální skladby ze Slovenska, Maďarska, ale také verbuňky z Podluží. Je tam však i skladba například ze Strážnicka či Uherskohradišťska,“ sdělil umělecký vedoucí cimbálové muziky Notečka Vladimír Beneš.

Jak dodal, nejtěžší bylo rozhodnout se, co všechno by mělo cédéčko obsahovat. „Nakonec jsme se rozhodli, že představíme Podluží. Nejprve jsme vybrali asi dvacet písniček. Z těch je na cédéčku nakonec finálních dvanáct,“ popsal Beneš, jak deska vznikala.

„Pracovali jsme na ní od loňského podzimu. První písničky jsme natáčeli v listopadu. To proto, že Honza Kočár začal mutovat a my jsme ještě za každou cenu chtěli na cédéčku zachovat jeho krásný hlas. Ostatní skladby jsme už natáčeli postupně během celého roku. Nikam jsme nespěchali,” řekl umělecký vedoucí Notečky, který neskrýval nadšení ze sobotního koncertu, na nějž dorazily necelé čtyři stovky návštěvníků. „Stálo to za to, dali jsme do vystoupení vše,” usmíval se.

Zájemci si desku k pětiletému výročí založení Notečky budou moci obstarat například v břeclavském turistickém a informačním centru, jež sídlí v Lichtenštejnském domě.