„Shattered wings je naší čtvrtou krátkohrající deskou, která představuje ukázky naší poslední tvorby v podobě čtyř našlapaných skladeb. Deska je živočišnější, divočejší a rozhodně tvrdší a komplikovanější. Přesto je stále založená na melodičnosti a atmosféře, která k nám neodmyslitelně patří,“ popisuje kytarista a dvorní autor textů kapely, který vystupuje pod přezdívkou Synapse5.

Podle jeho slov inspiraci k psaní a skládání nových písniček přináší kapele každodenní život a setkávání se s novými lidmi.

Radost kapele, ke které kromě Synapse5 patří ještě zpěvačka Freya (na snímku), baskytarista Eps a mág přes bicí Standa, dělá v současnosti především nový song Two Sides.

„Hodně nás překvapilo, jak písnička dopadla. Tu jsme šli točit do studia ve stavu, kdy ještě ani nebyla zcela ujasněná,“ říká kytarista, podle jehož slov by právě písnička Two Sides mohla dostat videoklip.

„Klip určitě chystáme, ještě nejsme úplně rozhodnutí, ale diskutujeme právě o Two Sides,“ potvrzuje Synapse5 s tím, že EP desku si fanoušci kapely mohou koupit v digipack obalech na internetových stránkách kapely nebo přímo na koncertech.

Ty však Final Fiction zatím na Břeclavsku v plánu nemá. „Zatím o koncertech tady neuvažujeme, protože řešíme naše turné v rámci celé České a Slovenské republiky,“ vysvětluje důvody Synapse5.