Výstava, která je zaměřená především na abstrakci, nabízí průřez Mrázovou tvorbou. „Jeho díla nejsou obsažena pouze ve sbírkách regionálních galerií a muzeí a soukromých osob, ale svou tvorbu prezentuje také v zahraničí,“ uvedli pořadatelé z Městského muzea a galerie Břeclav.

Podle výstižného názvu Obrazy-Abstrakce mohou návštěvníci očekávat obrazy malované v abstraktním stylu, který je pro tohoto umělce charakteristický. „Ze začátku, někdy do svých patnácti, jsem maloval realisticky. Pak jsem u nás objevil Kupku, Filu a hlavně francouzské a světové moderní umění. Mohu ale říct, že abstrakce se mi mnohdy zdá více složitější než třeba právě realismus. U toho se podíváte na určitý objekt nebo krajinu. Nemusíte nic hledat v hlavě nebo v duši. Nechtěl bych to ale až tak zjednodušovat, protože každý umělecký směr má své pro a proti,“ řekl již před časem pro Rovnost umělec Mráz.

ODSTÍNY TŘÍ BAREV

Obrazy poodhalují niterní svět autora a nechávají nahlédnout do jeho duše. Ke tvorbě je inspirován vnitřními pocity, které mnohdy podněcuje poslechem vážné hudby.

Synagoga se zahalila do odstínů především tří barev. Břeclavský malíř používá paletu modrých, okrových a červených odstínů, ale také černé.