A jak se stalo, že metalový song v českém jazyce zaujal posluchače v Los Angeles? „Oslovil nás manažer akademie s tím, že je lovec talentů, že viděl videoklip a chtěl by tu písničku zařadit do březnového kola Akademie Music Awards. Tak jsem mu to poslal asi před dvěma měsíci a okamžitě jsem na to zapomněl. No a najednou po dlouhé době přišlo vyrozumění, že je to nejlepší písnička měsíce března,“ svěřuje se Novotný.

První reakce muzikantů z kapely na informaci o ocenění byla celkem ostrá. „Nikdo tomu nevěřil a málem jsem dostal i vynadáno. My se totiž už hodně dlouho nezúčastňujeme žádných soutěží a soutěžím se vyhýbáme. Znovu jsem se chtěl přesvědčit, jestli to není třeba nějaký fake, podvod, psal jsem na AMA a přišla mi odpověď, že chápou moji reakci, ale prostě jsme ten březen vyhráli. Pro nás je to naprostý šok, ale že bychom se z toho úplně podělali, tak to určitě nikoliv. Bereme to zatím jako výbornou reklamu pro kapelu, to je vše,“ naznačuje Novotný.

Vítězný song Pekelnej stroj je titulní skladba ze stejnojmenného posledního alba Ocelotu, které vyšlo v loňském roce. „Na tuto písničku máme natočený i videoklip. Vyšel v srpnu 2017. Naše alba natáčíme zásadně v češtině, takže i Pekelnej stroj je česky. Není to o nějaké výbušnině, ale Pekelnej stroj rovná se rock n´roll. Text vyjadřuje vlastně pocit budoucího rock n rollového fanouška, který poprvé uslyšel pořádný nářez. Videoklip je běžně ke zhlédnutí na YouTube,“ říká kapelník Ocelotu.

Předávání cen by se mělo uskutečnit příští rok v Los Angeles. „Jenže kromě formálního pozvání, které visí na stránkách AMA, zatím nic nevíme. Takže nevíme, jestli tam poletíme a ani co se bude dít dál. Prostě tomu necháváme volný průběh,“ dodává metalista a ředitel základní školy v jedné osobě.

Ocelot hraje už třicet let a má natočených osm alb. „Poslední dvě se jmenují Rock n´Roll Dog a Pekelnej stroj. Koncertujeme po celé České republice, ročně odehrajeme pětatřicet až čtyřicet koncertů v klubech, na festivalech, motosrazech,“ uzavírá Novotný . Nejbližší koncert nabídne Ocelot 24.března v Karviné, těšit se můžou i znojemští fanoušci, protože 1. dubna hrajeme Ocelot s Arakainem ve Znojmě v sále společenského centra Dukla.