„Úspěch je pro nás o to cennější, že naše představení takto ohodnotila odborná porota složená z profesionálů, kteří se pohybují kolem divadel po celé republice,“ měla velkou radost z umístění jedna z členek souboru Jana Hamšíková.

Erotickou komedii představili ochotníci už i několikrát lidem na mnoha místech Břeclavska. Hru na motivy románu Jaroslava Havlíčka zinscenovali Olga Šubrtová a Martin Glaser.

„Hlavními hrdiny představení jsou tři muži. Kamarádi, kteří se nudí. A tak se rozhodnou, že jeden z nich svede sedm sester. Na přípravu celého plánu má pouhopouhých sedm dní,“ přiblížila základní děj hry Jana Vrzalíková. Ta si mimochodem v Hodoníně vysloužila cenu za dramaturgii a práci se souborem.

Divadelní soubor Břetislav si z přehlídky odvezl i cenu za dynamickou scénu a ocenění získali za nejlepší herecké výkony herci Lukáš Podlucký, Roman Tetur a Roman Vlašic.

„S představením jsme vystupovali naposled v Mikulově. V sobotu desátého dubna nás pak čeká představení v Týnci a v létě jsme dostali pozvání na přehlídku amatérských divadel do Jiříkovic nedaleko Brna,“ nalákala na nejbližší představení Vrzalíková a dodala, že nejraději ze všeho by se samozřejmě zúčastnili přehlídky v Děčíně.

S ohledem na neutuchající ekonomickou krizi si však myslí, že pořadatelé akce budou chtít šetřit a počty zúčastněných divadelních souborů tak seškrtají na minimum.

(ast)