To je složení pohořelického big bandu, který už pět let hraje pod tamní základní uměleckou školou. A letos dokonce vévodil výročnímu plesu školy, kde hrál po celý večer ještě spolu s další kapelou Šagabeat.

„Když jsem bojoval den co den o to, aby žáci měli o soubor zájem, věděl jsem, že je musím nalákat na hudbu, kterou budou hrát. Většinou mají big bandy v repertoáru swing. Ale cítil jsem, že se jim sice líbí, ale není to muzika pro ně,“ popisuje trnité začátky k úspěchu ředitel základní umělecké školy v Pohořelicích Rostislav Komosný.

A tak se skupina nechala inspirovat podobnými kapelami v Americe. Tam se už daleko více zaměřují na rockovou hudbu.

„Dneska jsem v situaci, kdy mě studenti neustále honí do práce, abych jim psal aranže,“ usmívá se Komosný.

Big band má za sebou už několik velkých úspěchů. Dokonce si zahrál v programu s Felixem Slováčkem a po zkušenostech z letošního školního plesu se začínají objevovat i další nabídky na hraní.

„V současné době máme dvě kapitolky repertoáru. První jsou české písničky s dobrými texty. Jsou s našimi vlastními aranžemi, které nikdo jiný nehraje. Je to taková rocková struktura. Teď jsme ještě přidali program taneční,“ dodává s tím, že se dokonce začínají hlásit i noví členové do souboru.

V nejbližší době vystoupí big band na konci května v Brně na přehlídce orchestrů a příští pátek se žáci představí i ve Vranovicích.