„Náměstí bude v pátek a sobotu žít folklorem, představí se Vojenský umělecký soubor Ondráš, cimbálová muzika Jožky Severina, folklorní soubor Skaličan, Docuku, Bezobratři a další. Amfiteátr bude patřit hvězdám české hudební scény,“ řekla k bohatému programu manažerka Pálavského vinobraní Kristýna Michnová.

V pátek se podle ní návštěvníci mohou těšit například na koncerty kapel Nightwork a Monkey Business, v sobotu v pravé poledne vystoupí na amfiteátru Lucie Bílá, poté skupiny Kryštof, Mandrage, David Koller & Band, Xindl X, Jana Kratochvílová, Support Lesbiens a další.

„V neděli mohou návštěvníci společně se zástupci města Mikulova vystoupat na Svatý kopeček a na náměstí bude koncertovat Marie Rottrová. V odpoledních hodinách se uskuteční tradiční Mezinárodní přehlídka dechových hudeb. Pořadatelé nezapomínají ani na děti. Součástí řemeslné tržnice budou nejrůznější atrakce, v neděli se mohou naši nejmenší pobavit u her a soutěží,“ vylíčila Michnová.

Letošní novinou Pálavského vinobraní bude vinařské městečko v blízkosti náměstí. Premiéru bude mít také program na Kozím hrádku. Tato zastávka na spojnici mezi náměstím a amfiteátrem nabídne v sobotu šermířské souboje a historickou hudbu.

Premiéru si přichystala i Městská policie Mikulov. Poprvé chystá prevenční cvičné dechové zkoušky na alkohol, které budou zdarma. Návštěvníci mohou kdykoliv navštívit služebnu na náměstí a vyzkoušet si, jestli mohou bez obav usednout za volant svého auta.