Na odpočivadle u Sedlece rozložila včera část své aparatury skupina technařů. Jak prozradil jeden z nich, mladík s přezdívkou Pich, čekají na další instrukce od pořadatele. A upřesnění místa konání technoparty.

Proč jste zastavili zrovna u Sedlece?
Protože jedeme až z Berouna, někteří z Rakouska. Jsme unavení a hlavně naštvaní. Nemáme od včerejška žádné nové zprávy. Tak tady prostě vegetíme a čekáme, co bude dál. Je to lepší než jezdit bez cíle po okolí. Věříme, že se každou chvíli někdo ozve a řekne nám, kam máme jet.

Budete čekat dál, nebo to vzdáte?
Určitě vydržíme. Jeli jsme na tuhle akci spoustu kilometrů. Těšíme se celý rok. Fakt mě to štve, my přece nic špatného neděláme. Policajti nás prostě nemají rádi. V létě bývá spousta venkovních akcí vyznavačů jiné hudby a nikomu to nevadí. Jenomže jak chceme něco dělat my, je zle. Přitom se jen bavíme, tancujeme a popíjíme. Navíc po sobě všechno uklidíme.

Nebylo by lepší pořádat akci s povolením vlastníka pozemku?
Je to sporné. Někteří majitelé o takovýchto akcích na svém pozemku nechtějí ani slyšet. Takže nám nic jiného nezbude.

Myslíte si, že se podaří najít místo, kde se technoparty uskuteční?
To rozhodně. Pořadatelé se toho jako každý rok nevzdají a i přes tyto problémy místo nakonec najdou. I když ne tady v okolí, tak třeba v jiném okrese. To je jedno, hlavně když už to konečně vypukne.

Kde si myslíte, že je problém?
Určitě u policie. To je náš největší problém. Nebo spíš jejich, protože nám to stejně nepřekazí. Jen tím jejich hlídáním ztrácí čas. Nechápu, proč nás nenechají na pokoji. Prostě se pobavíme u hudby, kterou máme rádi, nepořádek po sobě uklidíme a v klidu zase odjedeme.

Uvědomujete si, že jste v chráněné krajinné oblasti?
To je spíš otázka na pořadatele. Nechápu ale, proč by to mělo vadit. Oheň nikdo rozdělávat nebude, odpadky uklidíme a pošlapaná tráva snad není problém.