„V jednom kuse stále a všude něco maluje,“ směje se majitelka galerie Jitka Plesz.

Na vernisáž do Mikulova dorazí Gindre–Sedlak osobně. Výstava nazvaná Piknik pro oči má pro ni totiž zvláštní význam. „Poprvé vystavuji ve své vlasti, kde jsem žila jen krátce v dětství, ale jež hluboce ovlivnila celou moji uměleckou práci. K výstavě v Mikulově tedy přistupuji s nemalým dojetím, protože po letech znovu navazuji jak estetická, tak citová pouta s rodnou zemí,“ svěřila se.

„Instalace Piknik pro oči má tlumočit můj úsměvný pohled na domov a jeho vlídnou, přátelskou pohostinnost. Je to kalejdoskopická pohlednice ze sladkého moravského kraje, vybídka pro zrak a příslib pro chuťové buňky, jako výklad lahůdkářství nebo cukrárny,“ zve Čechošvýcarka milovníky výtvarného umění z Mikulova a okolí k prohlídce svých originálních děl, které září barvami.

Sobotní vernisáž začíná v Eat Art Gallery v podvečerních šest hodin. O hudební doprovod se postará houslové duo Věra Kunovová a Jiří Sekereš. Kromě Evy Gindre–Sedlak promluví také kurátorka výstavy Jitka Plesz. Jejím autorským dílem bude bude pro změnu Eat Art bufett na téma výstavy. „Doteď nevím, co stvoří. Napřed musím překonat vídeňskou kuchyni na Národech Podyjí a pak začnu přemýšlet dál. Buffet ale tentokrát bude určitě hodně barevný, jako ty obrázky,“ prozradila Plesz.

Výstava v Mikulově potrvá téměř celý měsíc, až do pětadvacátého srpna. Soukromá galerie je otevřená od středy do pátku vždy mezi šestnáctou a dvaadvacátou hodinou, o obou víkendových dnech pak od pravého poledne až do deseti hodin večer.