Těch se vsobotu 26. ledna večer sešlo ve sportovní hale na tři stovky, aby si nenechali ujít příležitost zatančit si soblíbenou Mistříňankou. Převahu tvořili především domácí návštěvníci, ale byla tu i řada přespolních a někteří byli hodně zdaleka. „Přijeli jsme až od Prostějova, chtěli jsme vidět Mistříňanku,“ nechal se slyšet příchozí pár u vchodu.

Za lidovou cenu osmdesáti korun na osobu čekala na návštěvníky plesu řada příjemných pozorností. Kromě barevných ubrusů a kytiček byly na stolech připraveny kzakousnutí jednohubky zkuchyní členek klubu důchodců a dvě láhve vína od místních vinařů. O mírně bláznivý taneční rozjezd se postarala děvčata ztanečního kroužku základní školy snázvem Crazy Girls a nepochybně byla tou pravou taneční inspirací, protože krásné dámy vtřpytivých šatech a džentlmeni ve smokincích je na parketu následovali až do časného rána.

Hodně radosti nadělila také hodnotná tombola, ve které nechyběl televizor, hodinky, ani divé svině. Především se ale lidé dobře bavili. Potvrdil to i barman Rostislav Trojan. „Byla tu nezvykle sváteční atmosféra, lidi ani moc nevypili, ale o to víc tančili, zpívali a bavili se, mělo to úroveň,“ srovnává.

Mistříňanka vyhrávala tanečníkům do tří hodin ráno, to však ale vžádném případě neznamenalo konec zábavy. Jen málokomu se chtělo domů a plný sál lidí se dobře bavil dál. Zpívalo se prý jak pod májou až do ranních hodin. Ti, co odcházeli vpět patřili prý ktěm prvním, co se loučili.

hum