„Začali jsme se scházet teprve před třemi lety. Za tu dobu se u nás vystřídala pěkná řádka herců. Teď už nás hraje stabilně třináct,“ říká vedoucí ansámblu Ondřej Veselý. Poprvé nazkoušeli světoznámou pohádku Mrazík. „Měli jsme obrovský úspěch, něco takového jsem vůbec nečekal. Dodnes za námi chodí s tím, abychom Mrazíka opakovali. S odstupem času už se mi ale tak úžasný nezdá,“ kriticky pochybuje Veselý.

Před třemi týdny Pohoda zazářila na přehlídce amatérských divadel s názvem Šmardovo sousedské divadlo v Hustopečích. „Hráli jsme pohádku Hrátky s čertem s podtitulkem i pro dospělé,“ vypráví vedoucí. Je pravda, že kouzlo archaického jazyka a červných bagančat princezny Dešperandy cenili spíš rodiče než příchozí děti. Ty zase nadchly pestrobarevné kostýmy mladých herců.

„Kostýmy i kulisy si tvoříme sami nebo si je půjčujeme. Jsme moc rádi, když nám lidé nosí vyřazené věci. My je vždycky nějak zužitkujeme,“ usmívá se Veselý.
Soubor už ale stihl nazkoušet další představení, pohádku Šíleně prolhaná princezna. Premiéru má už dnes ve cvrčovické mateřské škole v půl čtvrté odpoledne. „Hraje v ní jen pět herců, protože je velice obtížné brát si na to volno,“ dodal Veselý.