Podobně si zpříjemní neděli ve Znojmě, a to již tradiční Vánoční štědrovkou. „Před sedmi lety mě poprvé napadlo, že uspořádám setkání s přáteli, a chtěli jsme zároveň udělat něco užitečného,“ vzpomínal organizátor Milan Jonáš.

Pod obchodním domem Dyje, na rohu Velké Mikulášské a Zelenářské, si na Štědrý den mohou dát všichni příchozí polévku i vánočku. Na pití bude svařené víno nebo čaj.
Pro zvětšení klikněteZdroj: Deník/Markéta Evjáková
Na místě bude připravena pokladnička, do které mohou dobrodinci přispět. V minulých ročnících putoval výtěžek dětem z dětského domova ve Znojmě. Letos podpoří Štědrovka službu Rodinný sociální asistent, která působí při znojemské charitě a pomáhá rodinám v tíživé sociální situaci.

Další vánoční svátky budou patřit především vinařským akcím a hudebním či folklorním vystoupením.
Živo bude i poslední den v roce. Například v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, kde se pobaví hlavně děti. Připravený je pro ně Pohádkový Silvestr plný oblíbených postav, zábavy a her. Celá akce vyvrcholí ohňostrojem. Brány akvaparku se rodinám otevřou v deset hodin dopoledne. „Silvestr by se neobešel ani bez našich zkušených animátorů. Ti mají připravené klubové tance, ale i výtvarnou dílnu,“ řekla Blanka Marková z Aqualandu Moravia.

Otužilci mohou zavítat do areálu Cihelny v Lužicích na Hodonínsku a zakončit rok plaváním v ledové vodě. Registrace začínají v půl jedné. „Po ukončení plavání jsou všichni plavci srdečně zváni do restaurace Lužák na přátelské posezení a občerstvení,“ uvedli pořadatelé, jimiž jsou obec a otužilec Antonín Krejčiřík.