Bohatým večerním programem, v němž se kromě Poštoranů představily i soubory z okolí a také hosté ze zahraničí, provázel František Schulz z domácího Slováckého krúžku Koňaré. Poštorná má podle něj svůj vlastní kulturní stánek prakticky po padesáti letech. Kulturní akce se totiž dříve konaly v hospodách, které ale postupem času umíraly jedna za druhou. „Učíme se tady žít, chodit, účinkovat a dohadujeme se, kdo kde bude mít šatnu a podobně,“ směje se Schulz.

Kulturní dům bude podle jeho slov spravovat právě poštorenský slovácký krúžek. „Město by mělo připravit smlouvu o tom, že budeme uživatelem nového kulturního stánku. Navíc s právem dalšího pronájmu, protože kulturní dům na svůj chod potřebuje peníze,“ říká Schulz, který bude netrpělivě čekat na verdikt radních a zastupitelů, kteří o způsobu hospodaření rozhodnou.

Poštorané by v novém stánku rádi navázali na kulturní a společenské tradice. „Víme už o mnoha besídkách. Dalšími partnery budou myslivci nebo poštorenští vinaři. Pozvali jsme i hasiče, kteří by chtěli obnovit slávu plesů v Poštorné,“ prozrazuje Schulz. Podle jeho slov už začínají někteří nadšenci připravovat i další kulturní programy.