Křest knihy Jihovýchodní Asie – Můj šálek čaje aneb Čínský jazyk a rýže – můj denní chléb, spojený s besedou o Číně, kulturním programem v podobě minikoncertu na tradiční čínský hudební nástroj a prodej knihy začne v pátek v pět hodin odpoledne. „Na originální čínskou citeru zahraje sinolog Jan Chmelarčík z Prahy," upřesňuje Chmelka, který studoval několik let v Číně a tamní kulturu si velmi oblíbil.

Plně barevná kniha s množstvím fotografií je z větší části cestopisem, ovšem zahrnuje i část naučnou – o filozofii a náboženství Číny, kultuře a zčásti i o historii. „Má prvotina je obohacená o vlastní, leckdy i humorné, zážitky. Seznamuje čtenáře také se studentským životem v cizím prostředí a soužitím s množstvím studentů různých národností. Součástí jsou i rozhovory s obyvateli Země Nebeského draka, v nichž českého čtenáře seznamuji s jejich pohledem na naši zemi," prozrazuje muž, který se do Asie nepravidelně vrací, a to buď pracovně nebo studijně.

Publikace je určená podle Chmelky především pro ty, kteří se o Dálněvýchodní Asii nějakým způsobem zajímají, ale i ostatní si v ní najdou poučení. „Byla to v podstatě má rodina a její blízké okolí, kterým se zdálo, že by bylo vhodné podělit se o své zážitky také tištěnou formou," zmiňuje Břeclavan.

Námětů na případné další knihy má dost. „Od psaní si dám na chvíli pauzu, ovšem mám doma dosud nezveřejněné seriály o Jižní Koreji a Thajském království. Tak uvidím, co bude dál," nechává vše otevřené.