„Cyklus Dva týdny s břeclavskou knihovnou zahájí v pondělí výstava fotografií Tibet a Barma," pozval Jaroslav Čech z Městské knihovny Břeclav.

Ve středu třetího října zahájí v malém sále břeclavské knihovny úvodní lekce počítačového kurzu Seznámení s počítačem podzimní řadu kurzů pro veřejnost.

V Břeclavi však nezapomínají ani na malé čtenáře. V dětském oddělení se například v pondělí od jedné do sedmnácté hodiny uskuteční výtvarná soutěž pro děti o nejkrásnější malované jablíčko nazvaná Podzimní jablko.

Příští čtvrtek a pátek si mohou zájemci navíc rozšířit domácí knihovnu. V průjezdu hlavní budovy se bude konat výprodej vyřazených knih a časopisů.

Do akce Týden knihoven se zapojí také pobočky v Charvátské Nové Vsi a Poštorné. Otevřou se především dětem.

„Ve všech odděleních i na internetových stránkách knihovny se bude po celý měsíc říjen konat soutěž o drobné ceny, seznamující čtenáře s moderními službami knihovny, nazvaná Vaše Knihovna Virtuálně," doplnil Čech.

Dva týdny s břeclavskou knihovnou zakončí ve čtvrtek jedenáctého října hudební kavárna, tentokrát na téma České operetky. Od půl páté odpoledne návštěvníky potěší povídání o historii české operety. „Akce je určena široké veřejnosti a je také úvodem do volného cyklu přednášek Akademie nejen pro seniory," řekl knihovník.

Týden prožijí s knihovnou také lidé v Hustopečích. V pondělí je například na programu kurz znakování pro slyšící nemluvňata.

„Ve čtvrtek mohou lidé zavítat na přednášku Romany Boháčové Nemoc jako výzva," lákala hustopečská knihovnice Jana Unverdorbenová s tím, že přednáška začne o půl páté odpoledne.

Knihovna v Hustopečích v příštím týdnu také vyhlásí výsledky literární soutěže Hustopečské brko a připraví výstavu Jaroslava Šimandla s názvem Z minulosti hasičů. Malí detektivové z tamní školní družiny zase prožijí v tamní knihovně večer.

„Pro dlužníky vyhlašujeme amnestii na poplatky za upomínky," oznámila Unverdorbenová.

Šanci na amnestii mají také dlužníci Městské knihovny v Mikulově. „Po celý příští týden se uskuteční dny otevřených dveří, prodej vyřazených knih. Noví čtenáři se mohou do knihovny přihlásit zdarma," vyjmenovala vedoucí mikulovské knihovny Ilona Salajková.

V tamní půjčovně knih také přichystají počítačové kurzy, představí připravované projekty a přivítají na interaktivních programech žáky tamních základních škol i rodiče s dětmi.

Zajímavé akce

Břeclav

1. října: Výstava fotografií Tibet a Barma

11. října: Hudební kavárna

Hustopeče

4. října: Přednáška Romany Boháčové Nemoc jako výzva

Výstava Jaroslava Šimandla

Charvátská Nová Ves

3. října: Den otevřených dveří

Mikulov

1. října: Kurz práce na PC pro seniory

4. října: Program Romská literatura a jazyk

Poštorná

3. října: Divadlo Jak pejsek a kočička pekli dort