Muzeum odstartovalo akci na podporu mladých umělců v loňském roce. „Do projektu přišlo pětadvacet přihlášek, z nichž komise vybrala osm nejlepších. Tito mladí umělci se budou postupně představovat. Návštěvníci jednotlivých výstav mají možnost hlasovat pro nejlepší dílo, nejlepšího autora vybere komise. Hlasování pro veřejnost bude probíhat formou facebookových stránek Městského muzea a galerie Břeclav, a také samozřejmě přímo na místě," uvedla k akci kurátorka výstavy a autorka projektu Nina Kuhnová.

O hlasy tentokrát zabojuje Jiří Dosoudil, známý také pod jménem Dosy Doss. „Má za sebou několik výstav. Ve své tvorbě využívá především sprej, zajímá jej i kresba, malba a grafika. Rád pracuje s nalezenými materiály, kterým vdechuje nový život. Jeho díla jsou převážně abstraktní, velkou roli v jeho díle tvoří černá barva," řekla o jeho díle Kuhnová.

Druhý vystavující Jan Charvát se zajímá o potenciál nových médií. Je fascinovaný motivem cesty, která tvoří základ všech jeho děl. V posledních dílech řeší rovněž aktuální otázku proměny vnímání v digitalizované společnosti.

První výstava dala nahlédnout na díla Luca Bertolly a Lucie Skleňákové. „Byla to moje první větší výstava," nechala se již dříve slyšet žena.